رَقیم

HTML tutorial
رَقیم

سلام علیکم.
اگر دوست داشتید وبلاگ را دنبال کنید؛ این یعنی اگر دوست نداشتید وبلاگ را دنبال نکنید و اگر دوست داشتید، لطفا خاموش دنبال نــــــکنید. لطفا. ضمن اینکه لطفا با انتظار دنبال شدن دنبال نکنید.
تمامیِ مطالب به غیر از آنهایی که منبع شان ذکر شده، نوشته شده توسط خودم هستند، پس اگر خواستید کپی کنید، ذکر منبع فراموش نشود.
اگر خیلی با بنده و محتوای این وبلاگ حال کردید، به هر نحوی که دوست دارید برایم انرژی بفرستید. صلوات، دعا، آرزو و... .

طبقه بندی موضوعی

سفرنامه - چه سری، چه مویی، عجب غضروف زانویی!

دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰ ب.ظ

بعد از اینکه به وعدۀ‌مان به دوستمان عمل کردیم از بهشت زهرا به سمت حرم امام رفتیم و نمازی به جای آوردیم و بعدش بلاتکلیف یک جا نشستیم و شروع کردیم به تنظیم برنامه برای یک ساعتِ آینده.

تهران شهر بزرگیست. ولی تعداد چیزهایی که برای دیدن دارد خیلی کم است. مثلا میتوانید برج میلاد را که خیلی گران است، ببینید. پل طبیعت را جدا. پارک آب و آتش را و دیگر هیچ... . بین معدود گزینه‌هایی که ریخته بودیم روی زمین و بهشان نگاه میکردیم، پل طبیعت بهترین گزینه بود. باید تا شب خودمان را یک جوری معطل میکردیم. خیلی سریع رفتیم و سوار مترو شدیم و راهیِ پل طبیعت شدیم. من هر بار پل طبیعت، این شاهکار طراحی و معماری را میبینم متحیر میشوم. ولی این یاسونِ کج سلیقۀ چیزِ بد هیچ احساسی بهش نشان نداد.

توی مدتی که از مترو تا پل طبیعت داشتیم پیاده میرفتیم چالش‌های زیادی داشتیم. اولین چالش سربالایی‌ها بود. مثلِ همه‌جای شهر، اینجا هم سربالایی بود و کلی انرژی ازمان گرفت. چالش دیگر فساد بود. سرت را بالا میگرفتی، یک چیزی دیده میشد. سرت را پایین میگرفتی، یک چیزِ دیگر! نمیشد راه رفت اصلا. توی راه هی صبر میکردیم که یک عده از ما دور بشوند بعد به حرکتمان ادامه بدهیم. واقعا متوجه نمیشدم که این خانم‌ها فازشان چه بود. میخواستند بگویند که ما هم ساقِ پا داریم؟! یا مثلا ما هم موهای بافته شده داریم؟! یا چی؟! گوش را که همه میدانیم داریم دیگر! بیخیالش. میترسم به مفهومِ عمیقِ آزادی یک عدد خدشۀ بزرگ وارد کنم! چالش بعدی چالش جوراب بود. من هِی دلم میخواست بروم از آن آقایانی که جوراب نداشتند بپرسم «جانِ من بگو چرا جوراب نمیپوشی؟!» ولی خب یاسون هِی مانعم میشد. چاره‌ای نبود جز نادیده گرفتنِ چالش‌ها. همۀ چالش‌ها را نادیده گرفتیم و خواستیم از دقایقی که روی پل بودیم لذت ببریم که یکهو بیسکوییت‌هایمان تمام شد. چون آن اطراف کلا کالاها را به قیمتِ خونِ ننه‌شان میفروشند ترجیح دادیم برای سرگرم شدن آب میل کنیم. هی قورت قورت آب فرو میدادیم و از زندگی در آن ارتفاع لذت میبردیم.

وقتی که دیگر یاورِ پل طبیعت را استاد کردیم حدود ساعت 7 بود. تصمیم گرفتیم برویم سمت ترمینال و شامی بخوریم و بعد هم سفر را شروع کنیم. درکش واقعا سخت است، ولی هم آمدن‌ها سربالایی بود و هم رفتن‌ها! بگذریم. همان راهی که آمده بودیم را برگشتیم تا مترو و سوار مترو شدیم و رفتیم ایستگاهِ نزدیک ترمینال. آنجا بود که ما فهمیدیم تهران مردمِ بسیار مهربانی دارد. مردمی که همیشه دیگران را امیدوار به ادامۀ حیات میکنند. مثلا وقتی از چند نفر فاصلۀ بین ایستگاه مترو تا ترمینال شرق را پرسیدیم، نقل‌ها بین پنج تا ده دقیقه پیاده‌روی متفاوت بود. ولی خب واقعیتی که ما تجربه کردیم، بیشتر از نیم ساعت پیاده روی بود. البته ما خوب فهمیدیم که به ما کم گفته‌اند که خدایی نکرده کم نیاوریم و با امید به راهمان ادامه دهیم. جای شما خالی آن وسط‌ها هم یک فلافلِ مشت زدیم و شدیم یک آدمِ شکم پر. چاق و چلّه به سمتِ ترمینال ادامه دادیم و بالاخره رسیدیم.

اصولا کیفِ ترمینال به دستشویی‌هایش است. خیلی مرموز وارد میشوی و بلند داد میزنی: «آقا بدو بیا اتوبوست رفت.» و بعد شروع میکنی به زدنِ درهای تک تک دستشویی‌ها و بعد میبینی که مردم زیپ شلوارشان را بالا نکشیده مثل مرغ سرکنده بدو بدو به سمت در خروجی میدوند! اوج هیجان آنجاست که میمانی بین این همه دستشوییِ خالی کدام را انتخاب کنی! آنجاست که دیگر سر از پا نمیشناسی و با فراغ بال میروی و کارت را میکنی و بعد میروی بیرون.

ادامه دارد...


نظرات (۷)

 • بهارنارنج :)
 • چیزی که واقعا بارای منم سوال شده!جدیدا همه اصرار دارن بگن ماهم مو داریم!
  انگار که هرکی مو داره باید نشون بده:|والا ماهم داریم نزدیک یه مترم داریم ولی اینکه موهاشونو میریزن بیرون و یا میبافن یا حتما اصرار دارن شلوار90سانتی بپوشن درک نمیکنم:|
  اه اه این مدل کفاشای کالج مردونه هم شده ححال بهمم زن تر از همه:|خیلی زشته برای یه مرد مگه اینکه بیان اعتراف کنن موجود دیگه این!با اون جورابای بیخود تره روش:|

  نوچ نوچ :|
  پاسخ:
  واقعا فازشون قابل درک نیست برام.
  تهران چیزای دیگه ای هم داره ها! :)
  مثلا دریاچه چیتگر, پارک ژوراسیک تهران, بام تهران, کاخ ثابت پاسال, روستای وردیج, باف پرندگان تهران, کاخ گلستان, هرم هیجان, پارک بازیافت, بوستان پلیس, موزه ملت, کاخ سعد آباد, شهرک سینمایی غزالی, باغ فردوس و... :))
  باز اگه تو نت سرچ بزنید بازم پیدا میشه. :)
  پاسخ:
  بیشترش مال پولداراست. نصفش هم اینقدر دوره که فایده نداشت بریم! خخخخ.
  ضمن اینکه بعضی جاهایی که گفتید خیلی آلوده ست از نظر هوایی. دیدم چندتاییش رو.
  مردم ازاری تو خونتون کاری نمیشه کرد :/ همین اصفهانم بعضی از خانما فک میکنند بقیه کچلند فقط خودشون مو دارند برای مثال چند وقت پیش یه دختری تو میدان نقش جهان ایستاده بود روبه عمارت بعد در حالی که پشتش به عکاس عزیز بود میگفت یه طوری عکس بگیر موهای بافته من دقیقا مرکز عکس باشه عمارت پس زمینه این زیبایی رنگ موهای من با پس زمینه خییلی هنری میشه :/ خداراشکر نقش جهان سقف نداره مگرنه اسیب جدی میدید
  پاسخ:
  مردم آزاری چیه؟! دفاع از خوده. برا خودشون گفتم. اگه من همونجا بیرون از دستشویی کارخرابی میکردم کی میخواست پاسخگو باشه؟! ها؟ خودشون آسیب میدیدن.
  دمش گرم. اعتماد به نفس عجیبی داشته!
  آهان از اون لحاظ :)))
  پاسخ:
  نه. از این لحاظ! خخخ
 • هویجوری :)
 • ععع...ماهم تهران گردی میکردیم اتفاقا:))
  تیکه ی دستشوییه ترمینال عالی بود:دی
  پاسخ:
  این روز ها همه تهران گردی میکنن. شما چطور؟!
  ممنون. عالی نگاه شماست.
 • الیــــ ــــوت
 • حالا هی بگو من یاسونو بد نشون نمدم :))

  ترجیح دادیم برای سرگرم شدن آب میل کنیم
  :///// :))))))

  آدرس دادن تهرانی ها همینه کلا! البته شما سرعت پیاده روی اونا رو با خودت مقایسه کن! راه نمیرن که میدوئن تو پیاده رو :)
  پاسخ:
  والا بد نشون نمیدم.
  بلا بد نشون نمیدم.
  آقا ما همیشه باید دهنمون بجنبه معده مون کار کنه. نکنه نمیشه!
  اره تهرانی ها خیلی تند راه میرن.
  گوووش :))) وای خدا چقد برا این عضو از بدن خندیدم..
  انتخاب کدوم دستشویی هم باحال بود. :))
  پاسخ:
  الحمدلله.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">